Látková poradkyně

 

 

Ráda bys používala pro své děťátko místo chemií napuštěných jednorázových plenek používala šetrné plenky z bavlny a bambusu? Pak jsi na správném místě, kde se dočteš mé osobní zkušenosti a tipy.

Jak probíhá spolupráce s látkovou poradkyní?

1. Řekni mi, co bys ráda

Velmi důležitá část mojí práce začíná už předtím, než ti cokoli poradím. Je totiž nutné, abych správně pochopila, co vlastně od látkových plenek očekáváš a co by sis přála.

Chtěla bys používat látku hlavně doma v klidu, mít to co nejjednodušší a na cesty a hlídání používat jednoráz (ideálně ekologický 😉 ), nebo bys chtěla spíš látkovat a papírové plenky mít jako berličku? A nebo se do toho vrhneš po hlavě a budeš plenková ekologická aktivistka, která na zadeček svého děťátka papír nikdy nedá? 🙂

Chceš raději jen jeden systém, který ti zajistí konstantní způsob přebalování, nebo bys chtěla různé systémy střídat, kombinovat a vždy sáhnout po tom, co se ti zrovna líbí?

A důležitá otázka – kolik do plenek chceš investovat? Co si můžeš v tuhle situaci dovolit? Ne zřídka se maminka rozhodne koupit pár kousků a později, co ušetří na papíru, investuje do další látky 🙂

2. Prezentace plenek

Když mi tohle všechno řekneš, mohu ti ukázat, co všechno dnešní trh nabízí. Ideální je, když se můžeme sejít osobně. To si můžeš různé věci i osahat, vyzkoušet na panence/pejskovi a doptat se ihned na cokoli, co tě napadne. Pokud jsi zdaleka, můžeme si Skypovat nebo tě mohu směrovat na dobrá videa na Youtube.

Jakmile začneme hovor kroužit kolem toho správného systému, začneme se bavit o počtech. Kolik budeš potřebovat jakých částí, co se dá kombinovat, co se dá nahradit. Které značky jsou kompatibilní, které jsou pro menší miminka a které jsou pro miminka větší. Pro nováčka je to důležité, protože nechceš investovat několik tisíc do věci, která miminku nesedne a bude vám k ničemu, jen tě odradí.

3. Po prezentaci

Celou dobu pečlivě naslouchám tomu, co říkáš, jak na plenky reaguješ a jak si představuješ život s látkovými plenkami. Vše si snažím zapamatovat, protože teď ještě nic neplánujeme na 100 %. Naopak. Pošlu tě domů, ať se ti informace uleží v hlavě. Ať se podíváš na stránky výrobců a ještě prolistuješ, co se ti líbí, doplníš si informace. (Všechno důležité jako jsou názvy a odkazy ti pošlu hned po prezentaci do mailu.)

4. Sada na míru

Po pár dnech ti napíšu. V mailu bude návrh na Sadu na míru – sadu plenek systému, který se ti nejvíc líbil. Něco ti mohu objednat přímo já, pro něco tě pošlu na spřátelený eshop a pokud budeš potřebovat hodně omezit rozpočet, nakoupíš si něco na mé doporučení na bazárcích.

Výhody spolupráce s látkovou poradkyní

Nejenže vyberu správný systém na míru přímo tobě a tvé rodině, ale zároveň ti poradím, kolik čeho potřebuješ, kde nakoupit výhodně a co se dá po použití zase poslat dál 🙂

Mám zkušenosti a znalosti českého i zahraničního trhu, které jsem získala dvěma lety látkování a hlavně velkou finanční investicí do nákupu plenek, které jsem si sama testovala a zkoušela. A to nemluvím o té spouště času, co jsem strávila na fórech o plenkách! 😀