Moje nejoblíbenější tašky a pytlíčky

Jednou z nejjednodušších a nejvíce efektivních věcí, které můžeš udělat pro to, abys byla více šetrná k životnímu prostředí, je pořídit si místo igelitek, papírových jednorázových tašek a různých pytlíků tašky a pytlíky svoje.

V tomto článku ti chci představit produkty, se kterými jsem moc spokojená a ráda je doporučím dál 🙂 

Začnu od největší tašky, kterou můžeš na fotce vidět – velká taška od Bamboolika ušitá z kočárkoviny. Kočárkovina je částečně nepromokavá látka, velmi odolná a třeba úplně pískuvzdorná 😀 Taška má zapínání na patentky a také zmenšování na patentky. No a navíc má tak dlouhé popruhy, že jde zavěšit na madlo většiny kočárků- Nějakou dobu jsem investici do této tašky odolávala, ale jakmile jsem jednu dostala zdarma domů na vyzkoušení, totálně jsem jí propadla 😀 

Ještě, než se mi dostala do ruky Bamboolik velká taška, používala jsem C&A velkou plátěnou tašku, kterou používá už léta moje tchýně. Má jich hned několik a jsou také skvělé. Na obrázku je to ta složená béžová s červeným potiskem.  Jsou bavlněné a lehké a cenově jsou také méně náročné než první zmíněná (tuším 99 Kč)

Ikea taška a batoh – skládací a dobře nalezitelné, lehoučké

Pytlíky SaaCzech – jsou blízké mému srdci nejen z pohledu ekologie, kdy se materiál z jednoho už nevyhovujícího produktu použije na zbrusu nový, navíc ekologický, produkt, ale také tím, že se jedná o materiál ze starých záložních padáků 🙂

Pytle PUL – poznala jsem je jako nezbytný doplněk k látkovým plenkám a nakonec se z nich staly moji nejoblíbenější pomocníci 🙂 Materiál PUL je neprovlhající, ale zároveň trochu dýchá, to znamená, že v pytli klidně domů donesu mokré plavky z plavání, ale když je tam nechám den, už je také vlhký. A na co tyto pytle tedy používám? 

Můj nejmilejší vesmírný Anavy pytel S používám momentálně na náhradní oblečení pro Jonáška – trenýrky, kraťasy a  tričko. Trénujeme bez plenky a když se počůrá, neprovlhající pytlík je geniální volba. Navíc má poutko, takže, když se nevejde do mého narvaného kočárku, prostě ho vyndám a zavěsím na madlo.

Anavy pytel M (letadla) a pytel Petitlulu (lištičky) jsme používali hlavně na plenky a nebo, když jsem potřebovala zabalit více náhradního oblečení (v zimě). Když jedeme na dovolenou, balím také do nich. Oba pytle jsou stejně velké a mají poutko na patentek. Petitlulu mají ještě zmenšovací patentky, takže pytel můžete přehnout, secvaknout a tím zmenšit. Ale to já nikdy nepoužila 😀 

Naše sousedka, moje kamarádka, používá také obdobné PUL pytle od Bamboolika na uchovávání pečiva. A moc si to pochvaluje. Já jsem to zatím nezkoušela.

Mezi moje oblíbence se velmi rychle zařadily mini pytlíčky od Bamboolika. Je to opět PUL materiál a opět s krásnými vzory. Zapíná se na patentek. Poprvé jsem ho využila, když jsme si měli na Jonáškovo lekce hudebky začít nosit výbavu na kreslení, stříhání a lepení. Do pytlíčku se s přehledem vejde 12 krátkých pastelek, izolepa, lepidlo i nůžky a dokonce i ořezávátko s gumou. Pytlíček s sebou od ledna nosím vždycky s sebou a vytáhnu ho při čekání na poště, při nudě v restauraci nebo i na návštěvě. Mám tuhle kombinaci tak ráda, že jsem pytlíčky nakoupila do zásoby a hodlám z nich dělat dárkové sady pro kamarády 🙂 (zde bude již brzy odkaz na moje tipy na dárky podle věku).

A jelikož jsem velký fanda vesmíru a vesmírného vzoru Bamboolika, pořídila jsem si úžasný mini pytlík také na svoje věci a nosím v něm sluchátka a náhradní nabíječku 🙂 Už se mnou byly na dovolené, pojedou do porodnice a mezitím se vozí v kočárku pro všechny případy.

Tady bude to, co jsem šila…

Related posts